Maleriudstilling – 50 værker fra Frederiksberg Kunstnerlaug

Frem til midt oktober har vi budt kunstens verden indenfor i FRB.C, i samarbejde med Frederiksberg Kunstnerlaug.

Oplev fantastisk og unik kunst – hele 45 lokale kunstnere udstiller lige nu i alt 50 smukke værker på væggen mellem plan 1 og plan 2.

Kunstnerne har fået frie tøjler til at udtrykke deres egen individualitet, hvilket har resulteret i hele 50 fantastiske, forskelligartede og originale malerier.

Udstillerliste:

1. Alice Snerle Lassen – alicesgallery.com
2. Anne Hjarnaa – hjarnaa.eu/anne
3. Anni H. Hvide Frederiksen – annihvide.dk
4. Annie Lund – annielund.dk
5. Anura Thamardt – anura-thamardt.com
6. Gorm Biering-Sørensen – atelier-de-art-moderne.dk
7. Bente Biering-Sørensen – atelier-de-art-moderne.dk
8. Birgitta Badstue – birgittabadstue.dk
9. Birte Claire Højberg – hoejberg.com
10. Britta Westhausen – westhausen.org
11. Dorthe Hye Jürgensen – [email protected]
12. Dorthe Løfberg Kunze – [email protected]
13. Elsa Øiestad – elsaoiestad.wordpress.com
14. Erik Forman – erikforman.dk
15. Githa Schultz – facebook.com/githa.schultz
16. Gorm Biering-Sørensen – atelier-de-art-moderne.dk
17. Grethe Tranberg – offthewall.dk
18. Gunnar Bay – art-jazz.dk
19. Gunnar Qvist – gunnar-qvist.dk
20. Ibrahim Yassin – ibrahimyassin.com
21. Inga Schlosser – ingaschlosser.com
22. Inge Smith Hansen – ingeskunst.dk
23. Inger Rostrup Knudsen – ingerrostrupknudsen.dk
24. Irma Paalsson – [email protected]
25. Jeff Ibbo – offthewall.dk
26. Jens Overgaard – [email protected]
27. Jette Botschinsky – botschinsky-art.dk
28. Jette Mørkeberg – [email protected]
29. Karin Castro Løvengreen – karinlovengreen.dk
30. Katarina Nielsen – studiokn.dk
31. Gorm Biering-Sørensen – atelier-de-art-moderne.dk
32. Lise Ellen Juhl – lisejuhl.dk
33. Lotte Horne – kunst-lotte-horne.dk
34. Maria Bloch – mariabloch.dk
35. Mikala Lykke Brun Hansen – mikala-lykke-design.dk
36. Pernille Frimand – polarhavet.dk
37. Pia Johansson – [email protected]
38. Rithva Landler – rithva.dk
39. Simon Cato Spang-Hansen – simonspang.com
40. Stina Annette Dyrby – stinadyrby.dk
41. Søren Jesper Smith – pittoresk.dk
42. Thune Højberg – hoejberg.name
43. Tina Heide Knudsen – gallericasa.dk
44. Tommy Bjørn Kristensen – tommybjørn.dk
45. Ulla Sandholdt Hansen – [email protected]
46. Jeff Ibbo – offthewall.dk
47. Grethe Tranberg – offthewall.dk
48. Mikala Lykke Brun Hansen – mikala-lykke-design.dk
49. Lise Ellen Juhl – lisejuhl.dk
50. Gunnar Bay – art-jazz.dk

Se programmet for Kunst & Kaffe her!