Kunstudstilling

Kunstudstilling med 34 unikke malerier

Fra fredag d. 6. oktober og resten af måneden.

Oplev fantastisk og unik kunst, når 34 kunstnere fra Kunstnerlauget af 2013 udstiller deres smukke værker på væggen mellem plan 1 og plan 2.
Kunstnerne har fået frie tøjler til at udtrykke deres egen individualitet, hvilket har resulteret i 34 fantastiske, forskelligartede og originale malerier.

Udstillende kunstnere:

1 Alice Snerle Lassen www.alicesgallery.com
2 Anni Henriette Hvide Frederiksen www.annihvide.dk
3 Bente Biering-Sørensen [email protected]
4 Birgitta Budstue www.birgittabadstue.dk
5 Britta Westhausen www.westhausen.org
6 Gorm Biering-Sørensen [email protected]
7 Erik Forman www.erikforman.dk
8 Githa Schultz www.conqueryourlife.dk
9 Gitte Valentiner-Brandth www.valentiner-branth.dk
10 Gorm Biering-Sørensen www.atelier-de-art-moderne.dk
11 Grethe Tranberg www.offthewall.dk
12 Gunnar Bay www.art-jazz.dk
13 Gunnar Qvist www.gunnar-qvist.dk
14 Inga Schlosser www.ingaschlosser.com
15 Inger Rostrup Knudsen www.ingerrostrupknudsen.dk
16 Irma Paalsson [email protected]
17 Janne Lysgaard www.lys-gaard.dk
18 Jeff Ibbo www.offthewall.dk
19 Jette Botschinsky www.botschinsky-art.dk
20 Karin Castro Løvengreen [email protected]
21 Katarina Nielsen www.studiokn.dk
22 Lene Kjeldsen www.lenekjeldsen.dk
23 Lis Tejlbo [email protected]
24 Lise Ellen Juhl www.lisejuhl.dk
25 Lotte Horne www.kunst-lotte-horne.dk
26 Pernille Frimand www.polarhavet.dk
27 Peter Vilhelm Nielsen www.petervnielsen.dk
28 Pia Johansson www.portraet-tegner.dk
29 Rithva Landler www.rithva.dk
30 Simon Spang-Hansen www.simonspang.com
31 Søren Jesper Smith www.pittoresk.dk
32 Tina Heide Knudsen www.gallericasa.dk
33 Tommy Bjørn Kristensen www.tommybjørn.dk
34 Ulla Sandholdt Hansen [email protected]