Afsluttet

Maleriudstilling – 55 værker fra Frederiksberg Kunstnerlaug

Fra mandag 24. august til søndag 25. oktober

Vi byder kunstens verden indenfor i FRB.C i samarbejde med Frederiksberg Kunstnerlaug.

Oplev fantastisk og unik kunst – hele 55 lokale kunstnere udstiller lige nu deres smukke værker på væggen mellem plan 1 og plan 2.

Kunstnerne har fået frie tøjler til at udtrykke deres egen individualitet, hvilket har resulteret i hele 55 fantastiske, forskelligartede og originale malerier.

Udstillerliste*: 

  1. Alice Snerle Lassen – alicesgallery.com
  2. Alice Snerle Lassen – alicesgallery.com
  3. Anna Zadros – facebook.com/anna-zadros-957717120908708/
  4. Anna-Lise Wendler Pedersen – hugowendler@hotmail.com
  5. Anne Hjarnaa – anne.hjarnaa.eu
  6. Anni H. Hvide Frederiksen – annihvide.dk
  7. BAKAOS/Barbara Kaad Ostenfeld – bakaos.dk
  8. Bente Biering-Sørensen – atelier-de-art-moderne.dk
  9. Birgitta Badstue – birgittabadstue.dk
  10. Birgitte Bang Ingrisch – galleribang.dk
  11. Birte Claire Højberg – hoejberg.com
  12. Birte Claire Højberg – hoejberg.com
  13. Britta Westhausen – westhausen.org
  14. Christa Marianne Krogstrup – christamalerier.dk
  15. Elsa Øiestad – elsaøiestad.dk
  16. Erik V. Forman – erikforman.dk
  17. Gorm Biering-Sørensen – atelier-de-art-moderne.dk
  18. Grethe Tranberg – offthewall.dk
  19. Grethe Tranberg – offthewall.dk
  20. Gunnar Bay – art-jazz.dk
  21. Gunnar Bay – art-jazz.dk
  22. Gunnar Qvist – gunnar-qvist.dk
  23. Gurli Alice Mizrahi – gurlimizrahi@gmail.com
  24. Hanne Hauer – gallerihannehauer.dk
  25. Henrik Wessmann – henriconcorde.com
  26. Inge Smith Hansen – ingeskunst.dk
  27. Janne Lysgaard – janne@lys-gaard.dk
  28. Jeff Ibbo – offthewall.dk
  29. Jeff Ibbo – offthewall.dk
  30. Jens Overgaard – railei15@yahoo.com
  31. Jette Botschinsky – botschinsky-art.dk
  32. Jette Botschinsky – botschinsky-art.dk
  33. Kaj Nielsen – kajnielsen.com
  34. Karin Castro Løvengreen – karinlovecas@gmail.com
  35. Kuniko M. Rasmussen – olekiniko@mail.com
  36. Lennart Schou – lennartschou.dk
  37. Lise Ellen Juhl – lise-juhl.dk
  38. Lise Ellen Juhl – lise-juhl.dk
  39. Lotte Horne (Storegaard) – kunst-lotte-horne.dk
  40. Maiken Buchwald – info@maikenbuchwald.dk
  41. Maiken Buchwald – info@maikenbuchwald.dk
  42. Margot Bjarnø – margotbjarnoe@gmail.com
  43. Maria Bloch – mariabloch.dk
  44. Melissa Clark Nielsen – instagram:@moozlissa
  45. Peter Eeg Due – cphlight.dk
  46. Pia Johansson – portraet-tegner.dk
  47. Poul Brasch – poul-brasch.dk
  48. Rithva Landler – rithva.dk
  49. Simon Cato Spang-Hanssen – simonspang.com
  50. Sys Oppenlander – sysoppenlander.com
  51. Sys Oppenlander – sysoppenlander.com
  52. Søren Heidemann – sorenheidemann.dk
  53. Søren Jesper Smith – pittoresk.dk
  54. Thune Højberg – hoejberg.name
  55. Tommy Bjørn Kristensen – tommybk@webspeed.dk

* Udstillerlisten kan også hentes i Informationen på plan 1.

 

Rul til toppen